Foodbloggerka se vdává °1: Jak to všechno začalo

Já a můj milovaný muž jsme se seznámili před více než 12 roky na devítidenním setkání Sněmu dětí České republiky pro životní prostředí. Já, pragmatická Panna, nevěřící na blbosti jako láska na první pohled, jsem během pár minut zjistila, že toho kluka ve svém životě potřebuju. Nemohla jsem si pomoct. Prostě jsem ho musela mít. Další rok a tři čtvrtě mi trvalo, než jsem mu tuhle myšlenku vsugerovala, abych se mohla nechat sbalit.

Romantický vztah na dálku

Bylo mi 16 a chodila jsem na gympl v rodném Prostějově. Můj milovaný studoval zemědělku ve Starém Městě u Uherského Hradiště, což bylo docela z ruky. Psali jsme si dopisy, maily, občas i drahé SMSky a skákali radostí nad prvními akcemi mobilních operátorů „zaplaťte 15 minut a volejte si hodinu“.

Vlakové spojení bylo mizerné. Nejlíp mi navazovaly 3 osobáky s přestupem v Nezamyslicích a Hulíně. Pokud mi některý neujel, dostala jsem se do Starého Města za méně než 2 hodiny. Oba jsme měli spoustu zájmů, a tak jsme se vídali, jak to šlo. Někdy jednou za 3 týdny, jindy skoro po 2 měsících. Vztah na dálku jsme nějak ustáli a těšili se, že Jára nastoupí na VŠ do Olomouce a budeme se vídat častěji.

Poprvé svoji

Po 5 letech už nás dojíždění docela zmáhalo a chtěli jsme spolu trávit víc času. Přemýšleli jsme o svatbě a mě dodnes štve, že jsem to neřekla babičce, která tehdy byla v nemocnici. Nečekali jsme ale, že události naberou tak rychlý spád. Nakonec jsme se díky úmrtí babičky a tragické události v druhé rodině nevzali. Alespoň ne pro náš stát a s pompézní oslavou s oběma velkými rodinami.

V den letního slunovratu jsme uspořádali jen malý velkomoravský svatební obřad, kam jsme pozvali i rodiče. Vyměnili jsme si sliby a svatební dary a užili si magickou atmosféru toho dne s dobrými přáteli. Pokud se chcete pokusit nasát trochu toho dne, podívejte se na fotoreportáž z dobové svatby. Jára se pak ke mně nastěhoval, a tak jsme o sebe po zbytek našeho vysokoškolského života láskyplně zakopávali v našem malém bytečku.

Nikon051008_228

V našich myšlenkách jsme byli svoji a nepotřebovali jsme k tomu žádný oficiální doklad našeho byrokraticky zaměřeného státu. V legraci jsem říkala, že svatbu leda až s novým titulem, abych nemusela znovu měnit občanku. Nakonec mi magisterský titul do dokladu totožnosti přibyl k mému dívčímu příjmení a svatba se zase nekonala.

Teď si asi říkáte, jak se to stalo, že jsme se tak najednou rozhodli vzít? Inu, to je tak. Čekáme miminko. Termín, kdy se naše dítko rozhodne podívat z pohodlí mámina bříška ven, se kvapem blíží. A tatínek si moc přeje, aby náš potomek měl jeho příjmení.

Vyřizování papírů kvůli příjmení dítěte mě pranic neláká. Představa, že se mě někdo ve školce bude ptát, ke komu vlastně patřím, mě ale děsí ještě víc.

Rychlá svatba

Takže jsme se rozhodli pro rychlou hurá akci předtím, než se úplně přeměním v kuličku. Termín na matrice jsme zarezervovali 28. srpna, svatba je ode dneška za dva týdny, tedy 26. září. Protože už jsme jednu svatbu zažili, myslíme si, že se dá s klidem stihnout všechno, co od ní očekáváme. Tak uvidíme, jestli nás něco nepřekvapí. Svatební manuály tvrdí, že jsme se zbláznili. S chystáním se prý má začít minimálně rok předem.

Anna Křivánková

Miluji přirozeně bezlepkové dobroty, a tak pomáhám lidem, aby se cítili opravdu zdraví. Během 4 let s celiakí jsem vyměnila speciální bezlepkové potraviny za vaření z kvalitních primárních surovin. Rozhodla jsem se ukázat vám, jak můžete mít vy i celá vaše rodina spoustu energie díky chutné stravě. Více se o mně dočtete zde >>.

Komentáře

  Přidat komentář

  * Nezapomeňte na povinné pole.

  • Stáhněte si zdarma e-book: Proč jsem skoncovala s lepkem

   Před lety jsem bloudila v džungli diagnostiky celiakie. Ačkoli ji podle lékařů nemám, bezlepková dieta mě zbavila mnoha zdravotních problémů. Chcete vědět, proč nás lepek dokáže tak potrápit?

  • Nejnovější příspěvky

  • Rubriky