Foodbloggerka se vdává °2: Kde mám vzít svědka?!

Jak už jsem psala v předchozím díle tohoto deníčku, svatební manuály doporučují nechat si na přípravy svatby minimálně jeden rok. Ale to bychom nebyli my, abychom se řídili nějakými „osvědčenými“ návody.  Koneckonců už jsme před 6 lety jednu vlastní svatbu zvládli a víme, že se dá vše zorganizovat i rychleji.

Nakonec jsme se rozhodli zvolit termín 26. září, kdy je na Modré slavnostní krojované vinobraní. Stejně na něj jezdí spousta našich kamarádů a přátel, tak nám přijde jako dobrý nápad, abychom se zároveň i vzali. Teď ještě, aby klaplo pár podstatných věcí a naší civilní svatbě nebude nic bránit.

hrozen

Nultý týden (17.-23. srpna)

V sobotu je na skanzenu Den medu a medoviny, na němž jsme přislíbili pomoc. Na Modrou přijíždíme už v pátek odpoledne a bereme útokem místní obecní úřad. Z holek se nám povede vymámit informace, že v době Modřanského vinobraní bude starosta doma, a tak by nás ráno mohl oddat. Kostelík by měl být v 9 hodin volný, pak už tam začíná svatební maraton.

První týden (24.-30. srpna)

Vzhledem k neschopence jsme musela už v neděli odsvištět zpátky do Prostějova. Jára v pondělí dopoledne navštěvuje matriku na Velehradě. Matrikářka se chvíli tváří, že „jsme se všichni zbláznili“, protože „už má ten den 8 svateb“. Nakonec se ale nechává ukecat. Ještěže se dobře zná s Járovými rodiči a její syn chodil s Járou do školy. Tak si kvůli nám tedy přivstane.

Do pátku máme dodat na matriku všechny podklady jako jsou naše rodné listy a rodná čísla svědků. Nooo, tohle vypadá jako výzva. Moje vysněná svědkyně bydlí na druhém konci světa a rodný list je v černé díře.

To by bylo, aby nebylo

V pondělí večer žhavím internety a píšu svým dvěma „beruškám“, které už pár let žijí v zahraničí. Jedna je teď zrovna na Novém Zélandě a druhá zakotvila ve Švýcarsku. Nějak si svoji svatbu bez nich neumím představit, takže ačkoli mi to takhle narychlo přijde nereálné, musím se aspoň zkusit zeptat, abych si to za pár let nevyčítala.

Ze Zélandu přichází obratem odpověď: „Narychlo? Haha. Zkusím se podívat na letenky.“ To vypadá, že budu mít svědkyni. Doufejme, že ji šéfová pustí. Tak prý jo. Jen si musí koupit zpáteční letenku. Hurááá!

Ze Švýcarska dostávám druhý den zprávu: „Do 24. září mám dovolenou, tak se pokusím si ji o dva dny protáhnout. Někdo tě musí namalovat a učesat, ne?“ Vypadá to, že všechno klape jako na drátkách. Ona ta svatba snad opravdu bude!

Hledá se rodný list!

Zato rodiče už tři dny hledají rodné listy. Ztratil se totiž nejen ten můj, ale s ním ještě další tři. A dva vysokoškolské diplomy k tomu. Sice jsou v šanonu od všeho kopie, ale to je mi teď prd platné. Ve středu večer si na internetu zoufale čtu, že na vystavení duplikátu mají úřady 30 dní. Sakra práce.

Ve čtvrtek v lehce zoufalém stavu navštěvuju matriku v Prostějově. Pěkně prosím, smutně koukám, potřebovala bych akutně duplikát rodného listu. Naštěstí jsou na tyto případy matrikářky zvyklé. A tak za pár úsměvů a 100 korun za chvíli dostávám novotou vonící dokument. Uff, to mi spadl kámen ze srdce.

Jára s ním v pátek vyráží na Modrou. Paní matrikářka si vše pečlivě zapíše a okopíruje a my máme definitivně potvrzený termín svatby.

obecni urad

V dalším pokračování seriálu se kromě spousty dalších věcí dočtete, jak to dopadlo s koláčky a jestli se mi podařilo prosadit si svatbu bez lepku.

Anna Křivánková
Miluji přirozeně bezlepkové dobroty, a tak pomáhám lidem, aby se cítili opravdu zdraví. Během 4 let s celiakí jsem vyměnila speciální bezlepkové potraviny za vaření z kvalitních primárních surovin. Rozhodla jsem se ukázat vám, jak můžete mít vy i celá vaše rodina spoustu energie díky chutné stravě. Více se o mně dočtete zde >>.
Komentáře

Přidat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře.

  • Stáhněte si zdarma e-book: Proč jsem skoncovala s lepkem

    Před lety jsem bloudila v džungli diagnostiky celiakie. Ačkoli ji podle lékařů nemám, bezlepková dieta mě zbavila mnoha zdravotních problémů. Chcete vědět, proč nás lepek dokáže tak potrápit?

  • Nejnovější příspěvky
  • Rubriky