Foodbloggerka se vdává °3: Lodičky a prstýnky

Z minulého dílu už víte, že vymyslet si svatbu na poslední chvíli, to není jen tak.

Během druhého týdne předsvatebních příprav se nic moc zásadního neudálo. V pondělí nám potvrdil účast oddávající, ve středu jsem si pořídila červené lodičky a sehnala zajímavé šaty na přešití v outletu.

Tohle si chceš opravdu vzít na sebe?

Reakce rodiny mě moc nepotěšily. Doufala jsem, že mě moji blízcí budou v mých rozhodnutích podporovat. Namísto toho jsem byla neustále vystavena pozvednutému obočí, dotazům a rozmlouvání.

Maminka byla paf z bot. No považte! Úplně rudé! Na vlastní svatbu! Co tomu řeknou lidi?

saty a lodicky

Babička, která velmi stála o to, aby mohla vidět šaty je komentovala slovy: „A taky budeš mít čepeček jako Nastěnka? A v čem půjde Ivánek?“ Inu vybrat si bílé maxišaty s folklórními motivy se nemusí vyplatit. Obzvlášť je-li vaše jízlivá babička zároveň studovanou švadlenou.

Připadala jsem si vyčerpaná jako po mentálním souboji, a tak jsem se raději po zbytek týdne věnovala pečlivému dokončování Praktické příručky pro první 4 týdny života bez lepku. Řešila korektury a ladila všechny technikálie kolem nastavení webu, aby se vše mohlo brzy dostat k vám, čtenářům.

Prstýnky, prstýnky a zase prstýnky

Následující týden byl nabitý. V úterý jsme jeli do Olomouce shánět prstýnky. Obešli jsme čtyři zlatnictví v centru města.

V prvním se nás ujala slečna, která působila opravdu profesionálně. Vysvětlila nám vše od toho, jak se počítá cena prstýnků ve stříbře i ve zlatě, až po osazení kamínky. Okamžitě si všimla, že mám nateklé prsty, zeptala se mě, jestli jsem těhotná a zda je svatba v plánu ještě před porodem.

Strávila s námi něco přes 20 minut a nakonec se s námi rozloučila s tím, že abychom vše v pohodě stihli, bylo by dobré rozhodnout se do pátku. Na lístek s kontaktem nám vypsala všechny možné varianty a naše velikosti. Nezapomněla dodat, že je možné udělat prstýnek i podle nákresu nebo fotky. I tak bychom zaplatili pouze za spotřebovaný materiál.

V dalším zlatnictví byly prsteny nepoměrně dražší, ačkoli o nich slečna prodavačka téměř nic nevěděla. Nejdůležitější pro ni byl termín svatby a když se dozvěděla, že je to už tento měsíc, měla jasno. Museli bychom je zadat do výroby ještě týž den a i tak by to bylo s odřenýma ušima. Na závěr mi navlékla evidentně velký kroužek a tvrdila, jak mi krásně sedí. Rádi jsme se vydali dál.

7-014590

Ve třetím obchodě nám paní nepříliš ochotně vyndala dvě plata z maketami a zaplula za závěs. Rychle jsme si prohlédli design starý minimálně 15 let a s díky se rozloučili. Tohle by se k nám opravdu nehodilo.

V posledním krámku starší paní vyndala makety prstenů, které nás rovněž neoslovily. Na rozdíl od předchozí prodavačky byla moc příjemná. Strávili jsme nějaký čas nastíněním naší představy a s přáním hezkého dne upalovali dál.

Člověk by si řekl, že právě ve službách souvisejících s prodejem drahých kovů by mělo platit heslo „náš zákazník – náš pán“. Ale chyba lávky. Ve čtyřech zlatnictvích jsme se setkali se čtyřmi zcela odlišnými přístupy. Stejně jako se téměř každodenně setkávám s diametrálně odlišnými pohledy na život bez lepku.

Konečně vybráno

Jen co za námi zapadly dveře posledního krámku, mrkli jsme na sebe, zkontrolovali čas a shodli se na návratu do prvního zlatnictví, kde jsme zadali výrobu prstýnků.

Uff! Máme oddávajícího, matrikářku, svědky a prsteny taky budou. Důležité věci jsou tedy vyřešené a naší svatbě nic nebrání v cestě.

Tohle si zaslouží oslavu

Zapadli jsme tedy do Café Sant‘ Angelo, kde jsem si pochutnala na výborném sojovém latté s bezlepkovým „nebeským dortem“, zatímco Jára si po dlouhé době vychutnával skvěle připravenou kávu. Pokud rádi mlsáte a dostanete se do Olomouce, určitě tuhle kavárnu navštivte. Pro nás bezlepkouny pečou i výtečný banánový chlebíček.

sant angelo

Večer jsme měli v plánu pozvat moje rodiče někam ven na večeři a probrat s nimi svoje představy ohledně svatby, abychom předešli zbytečným domněnkám a nedorozuměním. Bylo nám jasné, že doma si na to klid nenajdou. Z důvodu jejich časového vytížení jsme to ale museli odložit na středu.

O tom, jak dopadlo domlouvání s rodiči ohledně svatby a jak to bylo s pečením a výslužkami se dočtete v dalším díle tohoto seriálu.

Anna Křivánková
Miluji přirozeně bezlepkové dobroty, a tak pomáhám lidem, aby se cítili opravdu zdraví. Během 4 let s celiakí jsem vyměnila speciální bezlepkové potraviny za vaření z kvalitních primárních surovin. Rozhodla jsem se ukázat vám, jak můžete mít vy i celá vaše rodina spoustu energie díky chutné stravě. Více se o mně dočtete zde >>.
Komentáře
  1. eliška napsal:

    Koukám, že to je všude stejné 😀 já měla taky problém s tím, abych si obhájila svoje vlastní svatební šaty na vlastní svatbu. Měla jsem je bílé, s modrou výšivkou (taky lehce folklórní). Ale svoji sem si prosadila, je to přece můj den. Co se týče prstýnků, tak jsme taky obešli několik obchodů, které jsme si prohlédli už dříve na internetu a nakonec zvítězilo zlatnictví Rýdl. Přístup paní na prodejně byl skvělý, se vším nám poradila, zkusili jsme snad 20 modelů až jsme přišli na ten pravý. Fakt byla moc ochotná….naposledy jsem tak ochotnou slečnu potkala v Havlíkově apotéce.

Přidat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře.

  • Stáhněte si zdarma e-book: Proč jsem skoncovala s lepkem

    Před lety jsem bloudila v džungli diagnostiky celiakie. Ačkoli ji podle lékařů nemám, bezlepková dieta mě zbavila mnoha zdravotních problémů. Chcete vědět, proč nás lepek dokáže tak potrápit?

  • Nejnovější příspěvky
  • Rubriky